Bez kategorii

Jakie dodatki do farb wybierać? Gdzie kupić?

W ostatnich tekstach poruszaliśmy kwestie związane z malowaniem proszkowym. Poświęciliśmy czas na omówienie poszczególnych farb proszkowych oraz ich zastosowanie. Pisaliśmy też o najbardziej skutecznych formach i sposobach malowania proszkowego. Dzisiaj chcemy iść o krok dalej i powiedzieć kilka słów o dodatkach, jakie możemy dokupić do farb oraz jakie możemy używać w poszczególnych etapach prac. Warto zaznaczyć tutaj od razu, że wbrew pozorom dodatki mają naprawdę ogromne znaczenie. Często usprawniają pracę, ale też wpływają na efekt końcowy i doskonałe rezultaty. 

Dodatki do farb – z czego najczęściej korzystamy

Wykonując malowanie proszkowe często korzystamy z szerokiego zestawu praktycznych dodatków. Warto zainwestować przede wszystkim w:

  • pigmenty do farb – one pomagają przede wszystkim w uzyskaniu tzw. efektu “wow”. Tutaj warto postawić na ekologiczne pigmenty do farb. Dlaczego eko jest tak ważne? Nie tylko dla środowiska, dla nas samych, ale też całej realizacji. Taki produkt zawiera po prostu mniej składników chemicznych. Co chroni nas przed reakcjami alergicznymi, niechcianymi skutkami. Większość pigmentów możemy stosować do barwienia farb wodorozcieńczalnych, ftalowych oraz większości rozpuszczalnikowych, szpachli, tynków. Możemy ich używać na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. 
  • antybola – jest bardzo ważnym produktem, ponieważ minimalizuje tzw. proces gazownia materiału, czyli powstawania kraterów.
  • dodatek tribo – to właśnie on usprawnia, a co za tym idzie przyspiesza ładowanie pistoletu.
  • dodatek fluidyzacyjny – korzysta się z niego przede wszystkim przy farbach, które były przez dłuższy czas magazynowane, Pomagają też w uzyskaniu najlepszego efektu, kiedy mamy do czynienia z ciężkimi farbami lub takimi, które zwyczajnie zwilgotniały. 
  • dodatek do struktury – dzięki niemu utrzymujemy grubą warstwę w przypadku farb gładkich. 

Gdzie kupić dodatki do farb?

Najlepiej wybierać renomowane sklepy i sprawdzone miejsca. Jednym z takich miejsc jest bez wątpienia sklep SURFIN.  Dodatki do farb stanowią bardzo ważną część asortymentu firmy. Zespół sklepu chętnie pomaga w doborze właściwych dodatków do indywidualnego charakteru pracy. Sprawdź koniecznie już dziś katalog sklepu i inwestuj jedynie w to co najlepsze – produkty, dzięki którym Twoje prace remontowo-budowlane będą prawdziwym sukcesem.  NIe czekaj – dokonuj najlepszych zakupów.