Jakie dodatki do farb wybierać? Gdzie kupić?

W ostatnich tekstach poruszaliśmy kwestie związane z malowaniem proszkowym. Poświęciliśmy czas na omówienie poszczególnych farb proszkowych oraz ich zastosowanie. Dzisiaj chcemy iść o krok dalej i powiedzieć kilka słów o dodatkach, jakie możemy dokupić do farb oraz jakie możemy używać w poszczególnych etapach prac. Warto zaznaczyć tutaj od razu, że wbrew pozorom dodatki mają naprawdę ogromne znaczenie. Często usprawniają pracę, ale też wpływają na efekt końcowy i doskonałe rezultaty.

Dodatki do farb – z czego najczęściej korzystamy

Wykonując malowanie proszkowe często korzystamy z szerokiego zestawu praktycznych dodatków. Warto zainwestować przede wszystkim w:

  • antybola – jest bardzo ważnym produktem, ponieważ minimalizuje tzw. proces gazownia materiału, czyli powstawania kraterów.
  • dodatek tribo – to właśnie on usprawnia, a co za tym idzie przyspiesza ładowanie pistoletu.
  • dodatek fluidyzacyjny – korzysta się z niego przede wszystkim przy farbach, które były przez dłuższy czas magazynowane, Pomagają też w uzyskaniu najlepszego efektu, kiedy mamy do czynienia z ciężkimi farbami lub takimi, które zwyczajnie zwilgotniały.
  • dodatek do struktury – dzięki niemu utrzymujemy grubą warstwę w przypadku farb gładkich.

Gdzie kupić dodatki do farb?

Najlepiej wybierać renomowane sklepy i sprawdzone miejsca. Jednym z takich miejsc jest bez wątpienia sklep SURFIN.  Dodatki do farb stanowią bardzo ważną część asortymentu firmy. Zespół sklepu chętnie pomaga w doborze właściwych dodatków do indywidualnego charakteru pracy. Sprawdź koniecznie już dziś katalog sklepu i inwestuj jedynie w to co najlepsze – produkty, dzięki którym Twoje prace remontowo-budowlane będą prawdziwym sukcesem.  Nie czekaj – dokonuj najlepszych zakupów.