FARBY ANTYKOROZYJNE

Korozja może w krótkim czasie zniszczyć nawet najbardziej skomplikowane, metalowe konstrukcje. Z tego powodu tak ważne jest, aby skutecznie jej zapobiegać. Jednym z chętniej wybieranych rozwiązań są nowoczesne farby antykorozyjne, powszechnie wykorzystywane w budownictwie i przemyśle.

Farby antykorozyjne, są specjalnymi rodzajami farb przeznaczonymi do ochrony metalowych powierzchni przed korozją, czyli procesem utleniania i degradacji metalu w wyniku kontaktu z wilgocią, tlenem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Profesjonalne farby antykorozyjne łączą w sobie właściwości produktów gruntujących, podkładowych oraz nawierzchniowych. Farby antykorozyjne mają na celu zapobieganie lub opóźnianie korozji, co przyczynia się do zwiększenia trwałości i żywotności metalowych konstrukcji, narzędzi, pojazdów i innych elementów. Dodatkowym atutem farb antykorozyjnych jest odporność na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu można je wykorzystać nawet w intensywnie nasłonecznionych miejscach. Nowoczesna farba antykorozyjna nie zawiera w składzie szkodliwych substancji, takich jak ołów, dlatego może być bezpiecznie stosowana w budownictwie i przemyśle. Farby antykorozyjne mogą działać od kilkunastu do kilkudziesięciu lat, w zależności od rodzaju i właściwości. Produkty antykorozyjne wyróżniają się najwyższym stopniem ochrony, ale również trwałością i dobrym przyleganiem do malowanej powierzchni.

Choć farby antykorozyjne z zasady służą do zabezpieczania metali przed rdzą, wykorzystuje się je również w celach dekoracyjnych. Z ich pomocą można także odnowić stare, metalowe produkty.