FARBY ANTYCZNE

Farby antyczne – tworzą przede wszystkim ochronę powierzchni po których są malowane przed czynnikami powodującymi korozję. Ponadto farby te charakteryzują się również ogromną trwałością. Dzięki farbom antycznym będziesz w stanie uzyskać majestatyczny i ciekawy efekt, który z pewnością przykuje nie jedno oko. Kolejną rzeczą, którą musisz wiedzieć o tych produktach jest fakt, że farba proszkowa dwuskładnikowa, po wymalowaniu elementu tworzy na nim dwukolorową powłokę, gdzie bazą jest jeden kolor, a drugi stanowi domieszka pigmentów w formie wysepek czy wykwitów. Przydatne jest również to, że rozróżniamy różne grubości struktur wybierając ten produkt. Dzięki temu będziemy w stanie ukryć niedoskonałości, bądź wady materiału po którym będziemy malować. Zarysowania, ubytki w materiale, nierówne podłoże – farba antyczna z pewnością wszystko przykryje!

Farby antyczne - zastosowanie

Przede wszystkim farby antyczne możesz zastosować zarówno wewnątrz jak i zewnątrz. Świetnie sprawdzą się jako ochrona przed działaniem zjawisk atmosferycznych czy czynników powodujących korozję. Nasze farby są najwyższej jakości w związku z czym chronią materiały, które będą malowane farbami antycznymi, przed szkodliwymi czynnikami promieni UV. Wiesz już, że cechą farb antycznych jest ich nienaganna trwałość – dzięki temu majestatyczny efekt farby antycznej na twoim produkcie będzie utrzymywać się latami, a ty nie będziesz musiał co jakiś czas ponownie go malować. Żadna farba tak wspaniale nie łączy zastosowań dekoracyjnych z ochronnymi, jak farba antyczna. Niemniej jednak, aby trwałość produktu była jeszcze bardziej wydłużona warto dodać jeszcze lakier bezbarwny.

Przykładowe produkty, na których możesz użyć farby antycznej to: skrzynki na listy/pocztowe, ogrodzenia/bramy, krzesła ogrodowe, huśtawki, stoły ogrodowe, oświetlenie, produkty kuchenne, drzwi. Ponadto farbami antycznymi można ozdobić takie surowce jak na przykład drewno, styropian czy nawet powierzchnie kamienne. Jeżeli marzysz o tym, aby urządzić swój dom w stylu starożytnym postaw na farbę antyczną, za pomocą której będziesz w stanie nadać wielu produktom, czy zakamarkom domu taki wygląd. Nie musisz kupować robionych na zamówienie produktów – wystarczy pomysł, chęci i kupno farby antycznej, która naprawdę potrafi zdziałać cuda. Niemniej jednak farb antycznych można używać nie tylko przy zamyśle dekoracji na starożytność. Z pewnością żadna inna farba nie da Ci tak majestatycznego i ciekawego wyglądu jak ta.