Bez kategorii

Farby antykorozyjne – kiedy należy ich używać?

Farby antykorozyjne to bardzo ważny produkt na rynku malarskim. Dzisiejszy wybór jest ogromny – w sklepach znajdziemy farby antykorozyjne do każdego typu powierzchni jak: stal, żeliwo, miedź, aluminium, stal nierdzewna i skorodowana stal. Lista powierzchni, na której można używać tego typu farb jest naprawdę bardzo długa. Przedstawiamy najważniejsze zalety korzystania z farb antykorozyjnych?

Korozja – czyli co?

Na początku należy sobie odpowiedzieć na pytanie czym tak naprawdę jest korozja. Korozja jest niczym innym jak procesem niszczenia materiałów  – zachodzi między powierzchnią danego materiału, a jego środowiskiem. Wyróżnić możemy różne typy korozji od reakcji chemicznych, procesów elektrochemicznych, mikrobiologicznych lub fizycznych. Do procesów korozyjnych zaliczamy zniszczenia przez promieniowanie. Korozji ulegają metale, szkła, drewna, beton itd. W zależności od zaawansowania korozji można próbować jej przeciwdziałać – warto jednak ochronić daną powierzchnię w myśl złotej zasady: “przezorny zawsze ubezpieczony.” Do tego właśnie służą farby antykorozyjne, które możemy kupić między innymi w sklepie: https://surfin.pl/.

Farby antykorozyjne – rodzaje

Oczywiście jak nietrudno się domyśleć nie możemy użyć jednego typu farby do wszystkich powierzchni. To jakiej farby użyjemy zależy przede wszystkim od cech charakterystycznych materiału, na który będziemy farbę nakładać oraz od warunków zewnętrznych, temperatury, w jakiej dany materiał się znajduje. I tak wyróżniamy następujące typy farb antykorozyjnych:

  • elastomery, akryle nowej generacji,
  • epoksydy i poliuretany,
  • farby alkidowe, 
  • szybkowchłaniające farby do produkcji,

Za ich pomocą możemy malować różnego rodzaju typy powierzchni. Od maszyn budowlanych we wspomnianym procesie produkcji, przez dachy domów, posadzki, barierki, ramy, wnętrza zbiorników na wodę czy też meble ogrodowe. Nie czekaj! Zamów już dziś i ciesz się zawsze dobrą jakością swoich mebli, urządzeń. 

 

Dobierz farbę antykorozyjną do typu rodzaju materiału i typu korozji.

Zawsze przy wyborze farby antykorozyjnej weź pod uwagę typ materiału oraz rodzaj korozji jaka się może pojawić lub już się pojawiła. Wyróżniamy korozje agresywne, przemysłowe, przemysłowe nadmorskie, miejskie, lekkie przemysłowe. Nie wiesz jak dobrać właściwą farbę? Nic nie szkodzi. Nie obawiaj się prosić o pomoc w wyborze. Warto kupować farby antykorozyjne w zaufanych miejscach.